Dlaczego rugby?

„Rugby jest idealnym sportem, który pozwala kształtować charakter, ponieważ opiera się na pracy zespołowej i szacunku”.

Czy rugby jest niebezpieczne?

W mediach szeroko debatowano, czy rugby jest niebezpiecznym sportem dla dzieci, ale według ekspertów rugby jest w rzeczywistości jedną z najlepszych dyscyplin, jakie możesz zaoferować dziecku. Do 11 roku życia dzieci uprawiają bezkontaktową odmianę rugby zwaną rugby TAG. Dzieci w wieku od 11 do 12 lat uczą się, jak grać w kontakcie i zaczynają się przewracać, ale dopiero w szkole średniej rugby stają się sportem walki.

Równe szanse

Rugby zapewnia dzieciom równe szanse przy bieganiu, podaniu piłki i obronie. W przeciwieństwie do piłki nożnej, znacznie trudniej jest, aby gra była zdominowana przez jednego naprawdę dobrego gracza. Do rozegrania dobrego meczu potrzeba udziału wszystkich zawodników, a przez to nikt nie zostaje pominięty.

Zasady promują bezpieczeństwo

Nauka bezpiecznego poruszania się i bezpiecznego kontaktu w rugby jest koniecznością. W rzeczywistości w rugby od dawna promuje się bezpieczeństwo na wszystkich płaszczyznach treningu. Na przykład, wszystkie dyskusje w piłce nożnej dotyczące zmiany sposobu, w jaki gracze walczą, pochodzą od naszej dyscypliny, podczas gdy protokół wstrząsu w sporcie został sporządzony z wykorzystaniem metod, które zespoły rugby stosowały od lat.

Fair-play

Wszystkie dzieci uczestniczące w zajęciach rugby uczą się szanować swoich trenerów i sędziów. Dzieci są zachęcane do uczciwego grania i akceptują osąd sędziego. Gdy podczas gry dochodzi do faulu, zawodnik popełniający wykroczenie zostaje wezwany przez sędziego i zachowuje ciszę podczas „rozmowy” z sędzią – ilustruje to w jaki sposób dyscyplina i samokontrola są kluczowymi składnikami gry w rugby.

Rozwój kreatywności

Kreatywność i rozwiązywanie problemów są bardzo ważnym tematem dla dzieci uczących się gry w rugby. Podczas gry zawodnicy dowiedzą się, jak podejmować trudne decyzje, które z kolei pomogą im zdobyć pewność siebie, gdy poznają zasady gry. Poprzez rugby dzieci mogą rozwinąć zdolność analizy i dedukowania ogólnych zasad życia, co z kolei może zwiększyć ich mentalną, społeczną i fizyczną zwinność.

Rozwój umiejętności społecznych

Rugby to bardzo społeczny sport z dużą ilością interakcji pomiędzy członkami zespołu. Gracze nauczą się, jak dobrze pracować jako zespół i zastanowią się, w jaki sposób podejmowane decyzje przyniosą korzyści nie tylko dla siebie, ale także i rówieśnikom. Rugby uczy również dzieci, że istnieją granice i zasady, których należy przestrzegać i zapewnia dzieciom odpowiedzialność. Dowody pokazują nam, że uczniowie osiągną jeszcze lepsze wyniki, jeśli są odporni emocjonalnie, jeśli mają silne i dobre samopoczucie psychiczne.

„Rugby uczy umiejętności pracy zespołowej, pewności siebie, wytrwałości, szacunku i bycia zwycięzcą”.

Hegemon Mysłowice

facebook instagram youtube email