Nie ma złej pogody, by grać w rugby – to motto, które przyświeca rugbystom od lat. Bo to właśnie w najgorszych warunkach, kiedy błoto przykrywa boiska, rywalizacja w rugby nabiera wyjątkowego charakteru. Trudne warunki udowadniają tylko prawdziwą pasję do tego sportu.

Korzystając ze zbliżającego się startu rundy wiosennej rozgrywek pierwszej ligi rugby, Hegemon Mysłowice postanowił wykorzystać ostatnie dni wolnego na sprawdzenie swojej formy po zimowej przerwie. Mysłowicki klub już po raz drugi organizuje towarzyski turniej Rugby Maras. W tym roku turniej odbędzie się w 2 marca.

W wydarzeniu udział wezmą pierwszoligowi rywale Hegemonów — AZS AWF Warszawa i Rugby Wrocław. Nie lada atrakcją będzie również udział młodych talentów w składzie reprezentacji Polski U18, która z pewnością zaprezentuje widowiskowy styl gry, przez co nie będzie łatwym sparingpartnerem dla seniorów.

–  Niemiernie cieszymy się, że nasi przyjaciele i jednocześnie ligowi rywale – AZS AWF Warszawa i Rugby Wrocław postanowili wziąć udział w drugiej edycji naszego prawdziwie rugbowego turnieju. Z kolei udział reprezentacji Polski do lat 18 to taki dodatkowy smaczek, który przeniesie naszą rywalizację na trochę inny poziom. Mam nadzieję, że wszyscy uczestnicy oraz kibice będą mogli cieszyć się zmaganiami na boisku i poczuć atmosferę prawdziwego rugby. – mówi prezes klubu Hegemon Mysłowice Tomasz Penkal.

Turniejowe pojedynki zapowiadają się niezwykle interesująco, a emocje z pewnością podkręci charakterystyczny dla przedwiosennych meczów „maras”, czyli błoto. Hegemoni liczą, że kibice i zawodnicy dosłownie zanurzą się w prawdziwej rugbowej atmosferze, czując ducha sportowej rywalizacji.

Klub serdecznie zaprasza wszystkich miłośników rugby oraz sympatyków sportu na Rugby Maras 2024 – wydarzenie wyjątkowe w sportowym kalendarzu naszego regionu.

Turniej odbędzie się w sobotę 2 marca, na boisku bocznym przy ulicy Sportowej 2. Start przewidziano na godzinę 11:00. Wstęp dla kibiców jest bezpłatny.

Sprawdź aktualną tabelę

Hegemon Mysłowice

facebook instagram youtube email