W sobotę 30 września rugbyści Hegemona Mysłowice pokonali Arkę Rumia, grając na jej boisku 40:52. Mecz był niezwykle emocjonujący i pełny zwrotów akcji. Pierwsze minuty meczu przyniosły Hegemonom przyłożenie, ale później gospodarze rozpoczęli atakować linię przyłożeń rugbystów z Mysłowic. W efekcie Hegemon Mysłowice przegrywał 28:5. Jednak to nie zraziło mysłowiczan od walki i na przerwę zespoły schodziły przy stanie 28:22.

Końcówka spotkania to pokazanie przez całą mysłowicką drużynę charakteru, bo Hegemoni w momencie, gdy tablica wyników pokazywała 40:22 dla gospodarzy, rozpoczęli mordercze odrabianie strat. Na koniec, mimo że już prowadzili 40:45, to nie zadowolili się tym wynikiem i swoje zwycięstwo przypieczętowali kolejnym przyłożeniem wraz z podwyższeniem (40:52).

W ten sposób rugbyści z Mysłowic odnieśli pierwsze zwycięstwo w tym sezonie.

– To nasze pierwsze zwycięstwo w tym sezonie, więc radość jest bardzo duża. Zwłaszcza że punkty zdobyliśmy na wyjeździe. Cała drużyna zasługuje na uznanie, ponieważ przyszło nam grać z niełatwym przeciwnikiem, a mimo to wspólnym wysiłkiem osiągnęliśmy zwycięstwo. Dobrze otworzyliśmy to spotkanie szybki przyłożeniem, lecz Rumia szybko nadrobiła stracone punkty i dołożyła kolejne. Znaleźliśmy się w położeniu, gdzie znów musieliśmy gonić wynik. W tym momencie zaprocentowały przeprowadzone treningi. Systematycznie wygrywaliśmy w młynach, a nasz atak rozgrywał zaplanowane akcje, które kończyły się punktami. Jesteśmy zmotywowani do dalszych zwycięstw, które na pewno nadejdą! – powiedział kapitan Hegemona Mysłowice Jakub Topolski
Hegemon Mysłowice

Po meczu nikt nie krył radości, trener Marek Odoliński pochwalił swoich zawodników za determinację, skuteczność i zgranie. Powiedział, że mecz był trudny, ale jego drużyna pokazała charakter i umiejętności. Natomiast prezes Tomasz Penkal z dumą dodał, że w końcu nadeszło przełamanie, na które wszyscy tak liczyli.

Dodatkowym powodem do dumy jest także fakt, że łącznik młyna Hegemona Mysłowice – Dariusz Janik, został najlepiej punktującym zawodnikiem III kolejki rozgrywek 1 ligi. Zdobył on 20 punktów i obecnie znajduje się na 10 miejscu najlepiej punktujących ligi.

Dariusz Janik najlepiej punktujący zawodnik 1 ligi w trzeciej kolejce

Po trzech kolejkach rugbyści z Mysłowic znajdują się na 6 miejscu w tabeli.

Arka Rumia v Hegemon Mysłowice 40:52
Punkty Arka: Oerson Qeutyne 18 (2P, 4pd), Jerome Lottering 15 (3P), Damian Stawicki 5 (P), Karol Skrzypiński 2 (pd).
Punkty Hegemon: Devion Young 10 (2P), Daniusz Janik 10 (5pd), Grzegorz Soporski 5 (P), Marcin Olszewski 5 (P), Arkadiusz Czech 5 (P), Rafał Hadelka 5 (P), Damian Zając 2 (pd).

Żółta kartka: Jerome Lottering (Arka).
Czerwone kartki: Michał Niemc, Jakub Smoliński (obaj Arka); Mariusz Kisiel (Hegemon).

Sędziowali: Dariusz Pawlicki, Dominik Jastrzębski

Rugbyści z Mysłowic będą się w tym tygodniu mieć dodatkową motywację do treningów, bo dwa treningi dla nich poprowadzi doświadczony szkoleniowiec Andrzej Kozak, który ma na swoim koncie m.in. prowadzenie kadr narodowych w rugby 7-osobowym i zespołów ekstraligowych rugby 15-osobowego. Treningi odbędą się w czwartek i piątek o 18:00 i będą otwarte dla kibiców.

Plakat mecz Hegemon Mysłowice - Rugby Wrocław

Hegemoni najbliższy mecz rozegrają u siebie. W sobotę 7 października o 14:00 rozegrają mecz IV kolejki, a ich przeciwnikiem będzie beniaminek – Rugby Wrocław.

Na kibiców będzie czekał grill i sklepik z klubowymi gadżetami.

Hegemoni zapraszają w sobotę na Wesołą. Stadion Rugby Wesoła, ul. Sportowa 2, Mysłowice.

Hegemon Mysłowice

facebook instagram youtube email