Rugbyści z Mysłowic mają za sobą pierwsze spotkanie w tym sezonie. I mimo iż Hegemoni nie wygrali, to jednak ich gra wyglądała znacznie lepiej niż w minionym sezonie, co niewątpliwie ucieszyło wszystkich kibiców mysłowickich rugbystów.

2 września Hegemon Mysłowice zmierzył się na wyjeździe ze Spartą Jarocin, zespołem, który zakończył miniony sezon na 2 miejscu w tabeli.

Pierwszą połowę spotkania Hegemoni rozpoczęli dość sennie, przez co gospodarze szybko wypracowali sobie przewagę 19:5. Jednak to, że tuż przed gwizdkiem ogłaszającym koniec pierwszej części spotkania rugbyści z Mysłowic zdobyli przyłożenie, dodało im skrzydeł i na początku drugiej połowy Hegemoni zdobyli kolejne przyłożenie, po którym nastąpiło kolejne. W ten sposób Hegemoni tracili do gospodarzy tylko 2 punkty. Jednak potem pojawiły się błędy, które przyniosły punkty gospodarzom. W efekcie Mysłowiczanie przegrali ze Spartą Jarocin 45:17.

–  Nikt z nas nie spodziewał się lekkiego meczu. Do Jarocina jechaliśmy jednak z nastawieniem na zdobycz punktową. Obraz gry długo utwierdzał nas w tym przekonaniu. Niestety ostatecznie byliśmy drużyną, która popełniła więcej błędów i wynik końcowy był korzystny dla przeciwników. Z pewnością widać poprawę w stylu naszej gry, w porównaniu z zeszłym sezonem aktualnie jesteśmy lepszą drużyną. Mocno wierzę w to, że już niebawem tablica wyników wskaże nas jako zwycięzców. – powiedział trener i prezes Hegemona Mysłowice Tomasz Penkal.

Sparta Jarocin v Hegemon Mysłowice 45:17
Punkty Sparta: Kacper Włodarek 15 (P, 5pd), Błażej Kalinowski 5 (P), Maciej Brodzik 5 (P), Damian Tomczak 5 (P), Patryk Jankowski 5 (P), Szymon Włodarek 5 (P), Jacek Idzikowski 5 (P).
Punkty Hegemon: Dominik Styczeń 5 (P), Devion Young 5 (P), Jan Krawiec 5 (P), Grzegorz Soporski 2 (pd).
Żółte kartki: Patryk Jankowski (Sparta), Devion Young, Tomasz Penkal (obaj Hegemon).

Hegemon Mysłowice zajmuje obecnie siódme miejsce w tabeli.

Kolejny mecz mysłowiccy rugbyści zagrają u siebie, 16 września na Stadionie Rugby Wesoła (ul. Sportowa 2) podejmą AZS AWF Warszawa. Mecz rozpocznie się o 14:00.

Rugbyści z Mysłowic zapowiadają, że jeżeli tylko pogoda dopisze, to na kibiców oprócz sportowych emocji będą czekać także liczne atrakcje.

Hegemon Mysłowice

facebook instagram youtube email