43 godziny, 40 zawodników, 6 jednostek treningowych, 3 boiska, dwie noce, jedna drużyna, jeden cel – tak w skrócie podsumować można ostatni weekend rugbystów Hegemona Mysłowice.

Hegemon Mysłowice obozem stacjonarnym zakończył przedsezonowe przygotowania i już w sobotę rozegra pierwszy mecz rundy jesiennej 1. ligi rugby 15-osobowego. Zawodnicy spędzili 3 dni na intensywnych zajęciach, które miały na celu podniesienie ich formy fizycznej i dopracowanie rozwiązań taktycznych.

trenuj z Hegemonem

Trenerzy byli zadowoleni z postawy swoich podopiecznych i liczą na dobry start rozgrywek:

– Jestem dumny z mojej drużyny i wiem, że jesteśmy gotowi na nowy sezon. Jesteśmy zmotywowani i do najbliższych meczów przystępujemy z podniesioną głową. – powiedział trener Marek Odoliński.

Pierwszym rywalem Hegemona będzie Sparta Jarocin, która w poprzednim sezonie zajęła drugie miejsce w tabeli. Mecz odbędzie się w Jarocinie o 13:00.

Powiew świeżości

Hegemoni po poprzednim niezbyt udanym sezonie, w którym jako beniaminek musieli zapłacić frycowe, do tego sezonu przystępują z czystą kartą.

– Wyciągnęliśmy wnioski z tego, co było w minionym sezonie, ale zostawiliśmy je już za sobą. Mamy czyste głowy, a zakończony właśnie obóz dał nam motywacyjnego kopa. – mówi kapitan Jakub Topolski.

Hegemon Mysłowice niedawno ogłosił także kilka istotnych zmian. Klub poinformował, że pozyskał 8 nowych zawodników. Wszyscy mają bogate doświadczenie w grze i z pewnością będą wzmocnieniem drużyny już od początku rundy. Ponadto klub zatrudnił nowego trenera ataku – Dariusza Janika, dzięki któremu formacja ma wreszcie pokazać pełnię swojego potencjału i możliwości ofensywnych.

Tuż przed rozpoczęciem zmagań Hegemon zaprezentował odnowioną wersję swojego herbu. Symbolicznie otwiera tym samym nowy etap w historii klubu, który ustabilizował swoje podstawy organizacyjne i jest gotowy do stawienia czoła kolejnym wyzwaniom. Logo – autorstwa Marcina Buka – jest utrzymane w kolorach niebiesko-złotych i przedstawia literę H stylizowaną na słupy, najbardziej charakterystyczny element rugbowego boiska. To powiew świeżości dla Hegemona, który odzyskuje pewność siebie i jest zamierza walczyć z rywalami jak równy z równym.

A na pierwszy mecz domowy Hegemoni zapraszają już 16 września o godzinie 14:0. Na Stadionie Rugby Wesoła (ul. Sportowa 2) mysłowiczanie podejmą AZS AWF Warszawa.
 
Zapraszamy kibiców do wspierania rugbystów z Mysłowic! Nie wątpimy, że wasz gorący doping poprowadzi do ligowych zwycięstw!

Hegemon Mysłowice

facebook instagram youtube email