To już oficjalne Hegemon Mysłowice nie spada z 1 ligi! To dobra wiadomość dla fanów tego klubu, który w ubiegłym sezonie zajął ostatnie miejsce w tabeli. Mimo słabych wyników Mysłowiczanie otrzymali szansę na utrzymanie się w pierwszej lidze dzięki reorganizacji rozgrywek. Teraz Hegemon musi udowodnić, że zasługuje na to miejsce i poprawić swoją grę.

— Podejmiemy się niełatwego zadania, jakim jest rywalizacja w I Lidze Rugby XV. Brak podniesienia rzuconej rękawicy i nieskorzystanie z nadarzającej się okazji nie wpisuje się w propagowany przez nas etos. Z poprzedniego sezonu na pewno nie możemy być dumni, jednak już teraz wyciągamy wnioski. Morale w drużynie są o wiele lepsze niż rok temu, kiedy to przygotowywaliśmy się do roli debiutanta. Po zakończonym sezonie nie daliśmy sobie wiele czasu na roztrenowanie. Już prowadzimy intensywne treningi zespołowe i indywidualne, czego rezultaty powoli są zauważalne. Do pierwszego gwizdka nowego sezonu pozostał ponad miesiąc, więc przed nami jeszcze sporo potu do przelania. — zapowiada prezes klubu Tomasz Penkal.

Kapitan Hegemona, Jakub Topolski, zapowiada, że jego zespół będzie walczyć o każdy punkt i nie podda się bez walki.

— Jesteśmy wdzięczni za tę okazję i chcemy ją wykorzystać. Wiemy, że czeka nas ciężka praca, ale mamy wiarę w nasze możliwości i ambicje. Chcemy pokazać naszym kibicom, że Hegemon to klub z charakterem — mówi Topolski.

Hegemon Mysłowice rozpocznie nowy sezon 1 ligi w weekend 2-3 września meczem wyjazdowym ze Spartą Jarocin. Pierwszy mecz na własnym stadionie Hegemon zagra dwa tygodnie później, podejmując AZS AWF Warszawa. Będzie to okazja do zaprezentowania nowych nabytków klubu, których nazwiska zostaną ujawnione w najbliższych dniach.

Co nowego w pierwszej lidze? Do ekstraligi awansował zespół z Łodzi. Natomiast z najwyższej ligi rozgrywkowej zrezygnowała drużyna Posnanii Poznań, która od nowego sezonu zasili 1 ligę. Z drugiej ligi do pierwszej awansował zespół Rugby Wrocław, który ostatnio w Mysłowicach pojawił się w ramach przedsezonowego turnieju Mysłowicki Rugby Maras.

Zapraszamy wszystkich sympatyków Hegemona do wspierania mysłowickich rugbystów i trzymania kciuków za ich sukcesy!

Pełny terminarz Hegemonów znajdziecie tutaj

Obudź w sobie Hegemona

Przez całe wakacje mysłowiccy rugbyści wraz z miastem Mysłowice zapraszają na darmowe treningi. To świetna okazja, by spróbować swoich sił w rzucaniu jajowatą piłką. Żeby przyjść na trening, nie trzeba znać zasad gry w rugby lub być byłym zawodnikiem. Spora część Hegemonów to zawodnicy, którzy swoją przygodę z tym sportem zaczęli dopiero kilka lat temu. To najlepszy przykład tego, że rugby to sport dla każdego, bez względu na wiek czy umiejętności. Co więcej, rugby to sport, w którym swoje miejsce na boisku znajdzie zarówno szybki biegacz, jak i silny filar.

trenuj z Hegemonem
Trenuj za darmo z Hegemonem

Darmowe treningi to doskonała okazja, aby poznać nowych ludzi i spędzić czas na świeżym powietrzu. 

TRENINGI DZIECI:
Treningi dla dzieci, to zajęcia ogólnorozwojowe z elementami rugby (bez kontaktu).
ŚRODA godz. 17:00 — dzieci ćwiczą pod okiem trenera przygotowania motorycznego.
PIĄTEK godz. 17:30 — dzieci ćwiczą pod okiem trenera rugby.
Zajęcia odbywają się na Stadionie Rugby Wesoła przy ul. Sportowej 2 w Mysłowicach.
Zabierzcie strój sportowy i chęć do zabawy!

TRENINGI SENIORÓW:
Treningi są otwarte dla wszystkich, wystarczy zabrać ze sobą dobry humor i stój sportowy. Pierwsze treningi to poznanie zasad, techniki i zawodników. Gra kontaktowa jest wprowadzana stopniowo. Wbrew pozorom rugby nie jest sportem bardziej kontuzjogennym niż np. piłka nożna.
Seniorzy trenują w ŚRODY i PIĄTKI o godz. 19:00.
Treningi odbywają się na Stadionie Rugby Wesoła przy ul. Sportowej 2 w Mysłowicach.

Dołącz do nas i bądź częścią tej wspaniałej społeczności!

Hegemon Mysłowice

facebook instagram youtube email