1 lipca w Ośrodku Sportów Letnich Słupna w Mysłowicach odbyły się otwarte Mistrzostwa Śląska w Rugby Plażowym. W turnieju udział wzięło 8 drużyn głównie z województwa śląskiego, ale nie zabrakło także reprezentantów województwa dolnośląskiego i małopolskiego.

Choć rugby plażowe to uproszczona wersja rugby, to jednak każdy krok na piasku, w duchocie i upale kosztuje niemało wysiłku. Ale to zupełnie nikogo nie zraziło, w końcu rugbyści do maruderów nie należą. W turnieju takim jak ten najważniejsza jest dobra atmosfera i zabawa. Dlatego też zawodnicy z liczniejszych ekip chętnie wspierali zawodników zespołów, które przyjechały w mniejszym składzie.

Oczywiście nie zabrakło także atrakcji dla najmłodszych zawodników Hegemona Mysłowice, którzy najpierw mieli okazje rozegrać sparing na piasku. A następnie podczas turnieju starszych kolegów stoczyli ze sobą walkę na pistolety wodne.

– Na takich turniejach liczy się dobra zabawa. Plażówka to gra bez stresu, bez zadęcia, po prostu czysta radość z rugby. Chyba tego właśnie potrzebowaliśmy po całym tym słodko-gorzkim sezonie. – podsumował turniej zawodnik Hegemona Mysłowice Jakub Lewicki.

Tak jak zapowiadali organizatorzy, nie zabrakło również dodatkowych atrakcji. Do dyspozycji kibiców była m.in. strzelnica ASG zorganizowana przez 106 Samodzielną Kompanię Południe i fotobudka z wieloma gadżetami udostępniona przez firmę Udekoruj.to.

Niezwykle widowiskowy okazał się także konkurs rzutu kłodą, w którym nagrody dla zwycięzców ufundowała tyska firma Taxus Arbor oferująca usługi m.in. z zakresu leśnictwa i ogrodnictwa.

– Początkowo zapowiadało się, że tradycyjnie będziemy grać w deszczu i błocie, jednak później się rozpogodziło. Co prawda nam pogoda nie straszna, ale dzięki temu, że nie padało na trybunach mieliśmy całkiem sporą publiczność, która dopingowała wszystkie drużyny. Mimo że turniej miał charakter towarzyski i integracyjny, to nikt nie odpuszczał, walka toczyła się o każdy centymetr boiska. W końcu na zwycięzców czekały puchary i śląskie złoto, czyli Kopalnioki. A po turnieju nastąpiła tradycyjna rugbowa integracja. My jesteśmy bardzo zadowoleni, zawodnicy, którzy do nas przyjechali również są zadowoleni, więc ci, którzy nie dojechali mogą żałować, że ich tu nie było. – powiedział prezes Hegemona Mysłowice Tomasz Penkal.

Ostatecznie turniej wygrał zespół Biało-Czarnych Nowy Sącz, srebro Mistrzostw Śląska przypadło Hegemonowi Mysłowice, a trzecie miejsce na podium zajęła ekipa Czarnych Bytom. Kolejne miejsca przypadły odpowiednio zespołom: Miedzianych Lubin, Kolibra Sosnowiec, Krwawego Hegemona (drugi zespół wystawiony przez organizatorów), Rugby Clubu Bielsko-Biała i Husarii Oświęcim.
 
Hegemoni już dzisiaj zapowiadają, że będą dokładać wszelkich starań, by to nie była pierwsza i ostatnia edycja Mistrzostw Śląska w Rugby Plażowym w Mysłowicach. Jak mówią – bez względu na to czy gramy na trawie, czy piasku, w Mysłowicach zawsze wszyscy gramy z przyjemnością.

Hegemon Mysłowice

facebook instagram youtube email