Plażowe rugby wraca na Śląsk!

Ciepło, słońce, plaża i woda to nieodłączne elementy kojarzące się każdemu z wakacjami. Te są czasem wypoczynku i relaksu, dla także aktywnego spędzania wolnego czasu z rodziną i przyjaciółmi. Stowarzyszenie Rugby Klub Hegemon Mysłowice wykorzystując zbliżający się początek wakacji, zaprasza kibiców do aktywnego otwarcia sezonu letniego.

Już 1 lipca 2023 roku Ośrodek Sportów Letnich Słupna w Mysłowicach przejmą rugbyści, którzy będą walczyć w otwartych Mistrzostwach Śląska w Rugby Plażowym.

Głównymi celami turnieju są: upowszechnienie rugby jako dyscypliny sportowej dostępnej dla wszystkich, niezależnie od wieku, płci czy poziomu zaawansowania oraz promocja aktywności fizycznej w Mysłowicach i w województwie śląskim.

Kiedyś Mistrzostwa Śląska w Rugby Plażowym organizowano w Sosnowcu, jednak dzisiaj o tym turnieju pamiętają już nieliczni rugbyści. Postanowiliśmy przywrócić tę imprezę do kalendarza sportowych wydarzeń województwa śląskiego. Uważamy jednak, że imprezie tej należy się ranga wydarzenia, które sięga poza Śląsk, dlatego też do udziału w mistrzostwach zaprosiliśmy także drużyny z innych regionów Polski i zagranicy.

Jako organizatorzy Mistrzostw Śląska w Rugby Plażowym mamy nadzieję, że turniej przyciągnie zarówno doświadczonych rugbystów, jak i amatorów chcących spróbować swoich sił w tej dyscyplinie. Drużyny chcące wystartować w Mistrzostwach Śląska w Rugby Plażowym niezbędne informacje znajdą na stronie https://hegemonrugby.pl/mswrp-2023/.

Mistrzostwa Śląska w Rugby Plażowym to nie lada gratka dla kibiców


Rugby plażowe to odmiana rugby, która jak sama nazwa wskazuje, rozgrywana jest na piasku. Jest to sport dynamiczny, widowiskowy i dostępny dla każdego, kto lubi aktywność fizyczną i rywalizację sportową. Zasady gry są uproszczone w stosunku do rugby tradycyjnego i dostosowane do warunków plażowych.

Kibice będą mogli nie tylko podziwiać emocjonujące mecze, ale także skorzystać z licznych atrakcji przygotowanych przez partnerów. Nie zabraknie konkursów, animacji dla dzieci i pokazów sportowych.

Dodatkową atrakcją będzie odbywający się w tym samym czasie festiwal Jabłonki Swawole, zatem atrakcji dla odwiedzających Słupną nie zabraknie.

Mistrzostwa Śląska w Rugby Plażowym już 1 lipca, więc w najbliższych dniach będziemy zdradzać więcej szczegółów związanych z turniejem.

Hegemon Mysłowice

facebook instagram youtube email